Studij vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna

Sveučilišni/na magistar/ra vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna
120 ECTSa, 2 Godine

Opis programa

Studijski program traje dvije godine, pripada drugoj razini (stupanj obrazovanja 7.1 prema HKO), a njegovim završetkom stječe se 120 ECTS bodova i naziv Magistar/Magistra vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna. Ovaj studijski program rezultat je razvoja Akademije, promjena u situaciji na tržištu rada te najnovijih ekonomskih i kulturnih trendova u RH i EU.

Stručnjak u području vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna u suvremenom je društvu, kao i na tržištu rada, osobito traženo zanimanje. Vizualne komunikacije i grafički dizajn snažni su kanali širenja informacija, ideja i poruka, čime imaju izniman utjecaj na formiranje stavova u društvenim i ekonomskim odnosima.

Prepoznavši tu činjenicu, Akademija je formirala ovaj studijski program s ciljem obrazovanja studenata koji moraju imati kritički i samokritički razvijenu svijest u suvremenom vizualnom i komunikacijskom kontekstu te moraju imati osviještenu razinu moći i osobne odgovornosti u manipulaciji kako tiskanim tako i elektroničkim medijima kroz primjenu dizajnerske metode i vještine.

Diplomski studij je strukturiran na način da studenti steknu znanstvena, umjetnička i stručna znanja u polju dizajna vizualnih komunikacija.

U teorijskom dijelu diplomskog studija stječu se znanja iz područja teorije vizualnih komunikacija, marketinga i komunikologije. U stručnom i umjetničkom dijelu programa, kroz problemsko-projektnu nastavu u stručnim obveznim kao i izbornim predmetima, studenti se senzibiliziraju za dizajnerske komunikacijske vještine i razvijaju individualnost u pristupu rješavanju problema. Program je koncipiran tako da studenti stječu znanja i vještine kroz samostalne i praktične dizajnerske projekte, razvijajući pritom adaptivne procese mišljenja, samostalnost i samokritičnost, te sposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastiti rad, uz, kada je to indicirano, i diobu odgovornosti i organizaciju rada u grupi.

Usvojena visoko specijalizirana znanja i kompetencije omogućavaju magistrima vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna da se nakon završenoga diplomskog studija bave onim djelatnostima u kojima su te kompetencije i vještine potrebne.

Studij vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna iznosi 120 ECTSa, a traje 2 godine (4 semestra).

Ishodi učenja

• samostalno vladanje svim vrstama dizajna vizualnih komunikacija
  • spremnost na samostalni i grupni rad
  • primjena svih načela struke u praksi