Od 17. do 25. listopada 2020. u okviru CEEPUS mreže te organizaciji Sveučilišta u Rijeci i Akademije primijenjenih umjetnosti, u Palači Moise (Giovanni Moise 1, grad Cres) će se održati ljetna škola tijekom koje će ADRIART.CE mentori sa svojim studentima obraditi temu mapiranja lokalnih sadržaja (do 15 sudionika).

Polaznici radionice će tom prilikom moći dobiti 3 ECTS boda te se za ljetnu školu neće naplaćivati kotizacija.

Nastavno na planirane aktivnosti radionica u Budimpešti, Beogradu i Novoj Gorici, tjedan intenzivne nastave na lokalitetu obuhvatit će rad na temama čiji uvodni dio će započeti pitanjima teoretičara Goodharta: „Kojem se to plemenu priklanjate, onom koje bismo nazvali ‘somewheres’ ili nekom drugom imenovanom ‘anywheres’?„

‘Somewheres’ su ukorijenjeni i oprezni, dok su ‘anywheres’ neumorni urbani šetači i tragači, liberalnih svjetonazora.

Što to otok Cres i njegov grad njima mogu ponuditi?

Svaki dan će biti posvećen posebnoj radnoj cjelini s predavanjima u palači ali i intenzivnim fizičkim aktivnostima u drugim dijelovima otoka.