Znanstveno-umjetnički simpozij Umjetnost i umjetna inteligencija: izazovi koji se održao on-line u okviru UNIRI projekta AesthEhtic, Estetski, etički i ontološki izazovi post-digitalne umjetnosti. Partneri u projektu su Akademija primijenjenih umjetnosti i Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci. Voditelj je izv.prof.mag.art Tomislav Brajnović, u suradnji s doc.dr.sc Iris Vidmar Jovanović, izv.prof.mag.art.mr.sc. Ingeborg Fülepp i doktorandice Dijane Protić. Ostali sudionici su Ksenija Savčić, Benedikt Perak, Anamarija Ami Podrebarac i Nika Radić, Kratak sadržaj: Dosadašnje istraživanje unutar interdisciplinarnog projekta Estetski, etički i ontološki izazovi post-digitalne umjetnosti, koji objedinjuje umjetničku i filozofsku perspektivu, snažno je usmjereno prema fenomenu eksplozivnog razvoja umjetne inteligencije i njezinog utjecaja na društvo i umjetnost. O tim, ali i drugim umjetničkim aspektima, bit će govora u simpoziju pod nazivom Umjetnost i umjetna inteligencija: izazovi.

Program

11.00 - 11.05 POZDRAV I UVOD Tomislav Brajnović (Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci)

11.05 - 11.15 Iris Vidmar Jovanović (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci) Filozofski izazovi umjetne inteligencije

11.15 - 12.00 Ksenija Savčić (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci) Umjetna inteligencija i autorstvo