Natječaj je otvoren svim studentima Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

Studenti zainteresirani za sudjelovanje u natječaju trebaju poslati:

• Prijedlog idejnog rješenja vizualnog identiteta i glavnih vizualnih elemenata te njihovih odnosa (znak, logotip i njihovi odnosi ili samo logotip, njihov prikaz u boji, C/B, tonski i u negativu, prijedlog sustava boja i tipografije, minimalne veličine i zaštitni prostor, te moguća specifična upotreba u posebnim situacijama).
  • Nekoliko različitih primjera primjene vizualnog identiteta (najmanje 5 aplikacija relevantnih za predloženi koncept, koji obavezno uključuju primjenu na majicama, plakatima, Internet stranici, društvenim mrežama, memorandumu).

Radi praktičnosti korištenja, preporučljivo je da rješenje bude vektorsko, no ukoliko to koncept zahtjeva, neki dio rješenja može biti i rasterski. Sve treba biti objašnjeno i objedinjeno u jednom prezentacijskom PDF dokumentu.

Izgled novog vizualnog identiteta studentskog zbora mora biti usklađen sa vizualnim identitetom Akademije primijenjenih umjetnosti. To ne znači da se treba temeljiti na logotipu Akademije, već mora biti skladno primjenjiv zajedno sa logotipom Akademije. Uskladivost mora biti vidljiva već u prezentaciji idejnog rješenja kroz prikaz odnosa znaka i logotipa akademije i SZ APURI.

Rok prijave prijedloga

Studentski zbor poziva zainteresirane studente da prijave svoje prijedloge na javni poziv najkasnije do 20. svibnja 2023. 23:59 sati.

Prijaviti se mogu studenti kao pojedinačni autori ili autorski tim studenata.

Prijave poslati u PDF dokumentu putem e-pošte na apuri@sz.uniri.hr

Imena i prezimena se NE SMIJU stavljati u PDF prezentaciju kako bi svi pristigli radovi bili ocjenjeni anonimno.

U slučaju slanja većih dokumenata koristiti We transfer.

Za dodatna pitanja vezana uz Natječaj možete se obratiti na mail: apuri@sz.uniri.hr najkasnije 7 dana od dana objave Natječaja.

O nama

Studentski zbor Akademije primijenjenih umjetnosti je studentsko predstavničko tijelo koje štiti interese studenata akademije, sudjeluje u odlučivanju i predstavlja studente u sustavu visokog obrazovanja.

Instagram: https://www.instagram.com/szapuri

Facebook: https://www.facebook.com/szapuri

Mrežna stranica: https://apuri.uniri.hr/studentski-zbor

Odabir idejnog rješenja

Na temelju zaprimljenih prijedloga, stručno povjerenstvo odabrat će jedno rješenje. Povjerenstvo se sastoji od 3 člana:

• Izv. prof. art. Marko Koržinek, nastavnik na Studiju grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija APURI
  • Mariana Ban, predsjednica APURI SZ
  • Marko Mrvoš, tajnik APURI SZ

Povjerenstvo će odabrati najbolje idejno rješenje najkasnije u roku 7 dana od isteka roka zaprimanja natječajnih radova. O rezultatima Natječaja svi sudionici će biti obaviješteni putem e-pošte.

Nagrada za odabrano idejno rješenje iznosi 100 EUR neto.

Raspisivač zadržava pravo poništenja ovog Natječaja, odnosno neprihvaćanja niti jednog pristiglog prijedloga rada i nedodjele naknade iz fonda naknada.