Radionica Ivana Franke, međunarodno poznate hrvatske umjetnice sa prebivalištem u Berlinu, održava se od 5. do 10. listopada u Galeriji Kortil u RIjeci. Inicirala ga je izv. prof. Ingeborg Fülepp, a organiziran je u okviru Centra za inovativne medije, a u suradnji s Jolandom Todorović, direktoricom galerije Kortl i prof. Darija Žmak Kunić.

Cilj radionice je pružiti sudionicima priliku da nauče specifične vještine i proizvedu svjetlosnu instalaciju Ivane Franke, koja će biti predstavljena na izložbi Glowing Globe, Science-Fiction-Art u Galeriji Kortil u studenom od 13. Do 23. 2019.

Sudionici su studenti i alumni sa Sveučilišta u Rijeci, Akademija primijenjenih umjetnosti Gloria Arapović, Ivana Barić, Ivan Botički, Luce Lukačić, Nives Žarković and Mira Žeželić.