Dragi djelatnici i studenti naše sastavnice,

u nastavku objavljemo obavijest Sveučilišta u Rijeci vezanu za volontersku mrežu Sveučilišta u slučaju izvanredne situacije (COVID-19).

Poštovane i poštovani,

suočeni smo s novonastalom situacijom COVID-19 koja je promijenila naše životne navike. U novonastaloj životnoj situaciji najvažnija mjera je zaštiti sebe i druge, biti solidaran i raditi najbolje što se može u trenutnim okolnostima. Iznimno je važno da oni koji pripadaju rizičnim skupinama – stariji od šezdeset godina, kronični bolesnici i ljudi s oslabljenim imunološkim sustavom, kao i oni koji su nedavno putovali u inozemstvo, ostanu u izolaciji i izbjegavaju kontakt s drugim osobama. Najljubaznije Vas molimo da se striktno pridržavate svih naputaka koje je objavio Stožer civilne zaštite RH.

Svjesni smo da samoizolacija otežava osnovne životne zadatke poput nabavke namirnica, sanitarnih proizvoda i lijekova te zadatke poput iznošenja smeća ili šetanja kućnih ljubimaca. Sveučilište u Rijeci ima odgovornost i obavezu pomoći ljudima u izolaciji u obavljanju ovih zadataka.

Sveučilište je osiguralo mrežu volontera koji stoje na raspolaganju svim djelatnicima Sveučilišta u Rijeci i voljni su pomoći u svim zadacima. Ukoliko Vam treba pomoć u kupovini, dostavi lijekova i svemu onom što ne možete sami obaviti u ovoj novoj situaciji u kojoj se svi nalazimo slobodno nam se javite na brojeve telefona:

Fiksni tel.: 051 406-570

Mobitel 1: 095 853 6394

Mobitel 2: 091 222 5117

U nadi da ćemo svi zajedno prebroditi i ovu kriznu situaciju, želimo svima mnogo strpljenja i dobre volje.