Rijeka, 13. ožujka 2020.

Poštovani nastavnici, studenti i stručne službe Akademije,

Uprava Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci je u stalnom kontaktu sa rektoricom Sveučilišta u Rijeci, dr. red. prof. Snježanom Prijić-Samaržijom te se sukladno Odlukama Sveučilišta u Rijeci donose Mjere postupanja vezane za epidemiju koronavirusa te održavanju redovite nastave na Akademiji.

U suradnji sa prodekanima, pročelnicima Odsjeka i predstojnicima Katedri Akademije izrađuje se Plan održavanja on-line nastave koja će biti obvezna, ukoliko dođe do Odluke o zatvaranju Fakulteta/Akademije.

Trenutno sada ne postoji takva Odluka iako je Krizni stožer u Rijeci zatražio zatvaranje škola i fakulteta/akademije.

Danas ćemo imati nove informacije koje ću Vam, također, svima proslijediti na vrijeme.

Mjere postupanja vezane uz epidemiju koronavirusa Sveučilišta u Zagrebu nisu mjerodavne za Sveučilište u Rijeci. Nove Mjere Sveučilišta u Rijeci su u pripremi i u koordinaciji sa Medicinskim fakultetom u Rijeci. Čim dobijemo nove informacije svih ćemo o tome obavijestiti te predložiti Mjere kojih ćemo se obvezno morati pridržavati.

Odgađaju se do daljnjega gostujuća predavanja, izložbe i skupovi na Akademiji.

Ove Upute su poslane svim nastavnicima, studentima i stručnim službama Akademije, objavljene su na mrežnoj stranici Akademije i postavljene na oglasnim pločama Akademije.

Molimo svih da prate e-mailove i obavijesti na mrežnim stranicama Akademije pod Informator.

Zamolila bih Vas ukoliko netko ima informacije koje mogu pomoći neka se slobodno obrati na e-mail dekanice Akademije: letricija.linardic@apuri.stroj ili dekanata; dekanat@apuri.stroj.

Dekan

red. prof. art. Letricija Linardić, s.r.