Prošlogodišnji polaznici kolegija Teorija prostora I i II na studiju Primijenjene umjetnosti (danas 3. Godina studija) predstavili su svoje projekte na

javnom događanju u subotu 23.10.2021. u 16:00 sati u području Hartere.

Javno događanje odvilo se u organizaciji Mjesnog odbora Hartera (projekt MO Hartera) u okviru kontinuiranog programa koji se odvija svakog vikenda - od 23. listopada do 18. prosinca - na području zone bivše tvornice papira u Rijeci pod zajedničkim nazivom "Kvarterska zimnica”*.

[PREDSTAVLJANJE STUDENTSKIH PROJEKATA] - SUB 23.10. — 16 h — Teorija prostora @ caffe bar Skradin

Na kolegiju Teorija prostora riječke Akademije primijenjenih umjetnosti, prošle su se godine na drugoj preddiplomskoj godini studija Primijenjena umjetnost kovali autorski projekti vezani uz našu Harteru. Pod vodstvom profesorice Nadije Mustapić nastalo je nekoliko studentskih radova koji na inovativne načine progovaraju o prošlosti i sadašnjosti Hartere, Vodovodne i Ružićeve te u pandemijsko vrijeme promišljaju interakciju s publikom i prolaznicima.

Studenti su prezentirali svoje projekte, a posjetitelji su: zaigrali društvenu igru, proučavali kartu s blagom, slušali autorske priče o povijesti industrije, tražili uličnu umjetnost i probudili sva osjetila - kroz prave pravcate igre, web stranice, karte, knjižice i puzzle!

Više informacija na https://www.facebook.com/events/609768026721288?ref=newsfeed.

*"Kvarterska zimnica” je kontinuirani program koji će se održavati svake subote te kombinirati više od 30-ak aktivnosti raznih formata — šetnji, radionica i ćakula, glazbenih i filmskih programa, buvljaka, predstavljanja održivih praksi te suvremene umjetnosti i kulture.

Programi i aktivnosti izvodit će se u javnom prostoru i interijerima Hartere, Ružićeve i Vodovodne. Organizatori, platforma za razvoj zajednice MO Hartera i udruga Urbani separe, u suradnji i pod pokroviteljstvom Goethe-Instituta Kroatien, najavljuju kako će ponovno aktivirati cijelu zonu, “skladištiti” energiju i “spakirati” ideje za 2022.

Program će se objavljivati na tjednoj bazi, a u njemu sudjeluju brojne riječke udruge, inicijative i pojedinci/ke: Skateboard klub Primo, Tranzicijska inicijativa Rijeka, Caffe bar Skradin, Radio Roža, udruga Ri Rock, Kvart za 5, Udruga LFF, umjetnica Tanja Blašković, povjesničar umjetnosti Marko Smoljan, novinar Davor Mandić, Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci, Torpedo Runners, Urban Hartera Climbing Crew, Udruga Dren, udruga Spasimo Ričinu, Planinarsko društvo Kamenjak, Društvo arhitekata Rijeka, Volonteri u kulturi HKD-a na Sušaku, kreativni brand Modista i mnogi drugi.