Izložba S kolekcijom Davida Maljkovića u Muzeju moderne i suvremne umjetnosti Rijeka, otvorila je 31.1.2020. izložbena događanja u Rijeci u sklopu programa Europske prijestolnice kulture Rijeka 2020. Važan aspekt izložbe ovog riječkog umjetnika sačinjavao je i niz interaktivnih programa koji su istovremeno mijenjali i gradili izložbu kroz njezino trajanje.

Među njima je poseban prostor dobila i međunarodna radionica S kolekcijom na kojoj sudjeluju studenti Akademije primijenjenih umjetnosti Rijeka, WHW Akademije Zagreb, te master programa iz grafičkog dizajna Werkplaats Typografie Arnhem. Riječki studenti bili su odabrani putem javnog natječaja. Tijekom trajanja radionice, od studenog 2019. naovamo dobili su priliku pobliže se upoznati s djelovanjem muzeja i kolekcijom MMSU-a, ući u depo, upoznati voditeljice pojedinih zbirki, te na sve reagirati razvojem vlastitih umjetničkih koncepata. U tome su ih pratile umjetnica i asistentica Petra Mrša, te kustosica i predavačica Ivana Meštrov.

Zamišljeni workshop je u vladajućim uvjetima restrikcija u želji za očuvanjem zdravlja, poprimio drugi oblik i ime: WorkShope.

Radovi studenatica i studenata objavljuju se u razdoblju od 6.4. do 20.4. 2020. na web stranici MMSU-a, na razini koncepta ili u formi umjetničkog priloga, prilagođeni novim online uvjetima djelovanja..

Radove možete otkriti i pratiti putem linka: WorkShope online: S kolekcijom

Ovim vas putem pozivamo i da se uključite u interaktivnu projekciju Uzajamno djelovanje Petre Patafte u razdoblju od 18h do 19h, svakim danom od 12. 04 do 20.04, putem linka ovdje .

WorkShope S kolekcijom online: https://mmsu.hr/dogadaji/radionica-s-kolekcijom/

Sudjeluju: Elena Apostolovski, Vlad Brăteanu, Dante Buu, Kristina Čehulić , Darío Dezfuli, Tin Dožić, Klara Dujmović, Frédérique Gagnon, Miron Galić, Bianca Hisse, Nicha Keeratiphanthawong, Neža Knez, Katarina Kožul, Michelle Lin, Gaisha Madanova, Gerardo Madera, Jannete Mark, Ekaterina Muromtseva, Jolanta Nowaczyk, Tabea Nixdorff, Petra Patafta, María Luisa Sanín Peña, Marina Rajšić, Hannah Sakai, Maria Smit, Ela Štefanec, Michiel Terpelle, Ivana Tkalčić

Mentori i koordinatori: Anniek Brattinga, Ana Dević, Katerina Jovanović, Ana Kovačić, David Maljković, Ivana Meštrov, Armand Mevis, Petra Mrša, Kate Sutton