s veseljem vas obavještavamo kako u programu otvaranja nove zgrade Gradske knjižnice u Rijeci u četvrtak 21. prosinca svojim izvedbama sudjeluju i studenti i studentice 1. i 2. godine prijediplomskog studija Gluma i mediji Akademije primijenjenih umjetnosti, pod mentorstvom Zrinke Kolak-Fabijan i Jelene Lopatić.

Studenti Ernest Belošević, Hrvoje Greg Šimić, Karla Šoštarić, Karlo Žganec, Klara Kovačić, Korina Lukanović, Magdalena Mijatović, Mare Šimić, Mario Jelić, Matea Tkalčević, Sara Bunić, Stella Ranogajec i Tea Sekelj kontinuirano će po cijeloj zgradi Knjižnice izvoditi različite kratke pripovijetke iz usmene predaje, kao i dijalektalne tekstove iz hrvatske književnosti.

Kao dio programa otvaranja, u Filmskoj će sobi biti prikazan dokumentarni film „'Rikard Benčić', naprimjer“ autora Nadije Mustapić i Marina Lukanovića, nastao 2008. godine u produkciji Muzeja moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci, u trenutku kada je plan bio da će se u tu zgradu useliti upravo taj Muzej.