Studentice Hana Belobrk, Nadia Domijan, Tena Njegovan, Marta Sladoljev, Anja Stipan Mišetić, Kaja Resman i Sara Viljušić izlažu na Studentskom bijenalu scenskog dizajna u kategoriji Scenski dizajn u van pozorišta. Bijenale scenskog dizajna je manifestacija koju su osnovali JUSTAT – OISTAT centar Jugoslavija i Muzej primenjene umetnosti u Beogradu 1997. godine. Obuhvaća veliku izložbu, nagrade i priznanja te niz predavanja, radionica i konferencija. Izložba će se održati od 03. do 09.09. 2022. u Novom Sadu, Europskoj prijestolnici kulture 2022.

Radovi pod zajedničkim nazivom Točke turbulencije-scenogrami tijela nastali su na Akademiji primijenjenih umjetnosti na radionici tokom ljetnog semestra 2021./22. godine pod vodstvom doc. art. Barbare Bourek (APURi) i gostujućeg umjetnika Matije Čopa (Royal College of Art London, London, UK) u sklopu kolegija Kostimografija i moda te diplomskog studija Primijenjene umjetnosti smjera Izvedbeni dizajn za kazalište i film.

Studentski Bijenale – BIJENALE (bisd.rs)