OBVEZNI SISTEMATSKI PREGLED STUDENATA 1. GODINE

Svi studenti prve godine prijediplomskih studija dužni su pristupiti pregledu po rasporedu za navedeni datum. Zbog epidemiološke situacije, vjerojatno neće biti moguće organizirati nadoknadu sistematskog pregleda. Također, studenti moraju svakako doći u TOČNO DOGOVORENO VRIJEME (ni prije, ni kasnije) te da NOSE ZAŠTITNU MASKU. Naravno, nužno je i da su potpuno zdravi, odnosno da nemaju simptome respiratorne infekcije, s ili bez temperature, da nisu bili u kontaktu s osobom pod sumnjom na oboljenje od koronavirusa, te da im nije određena mjera samoizolacije. Studenti se ujedno mole da sa sobom ponesu cjepnu iskaznicu (zbog uvida u cjepni status), zdravstvenu iskaznicu te ostalu medicinsku dokumentaciju (ako imaju kakva kronična oboljenja ili se negdje redovito kontroliraju).

Studenti koji su studirali na Sveučilištu u Rijeci i obavili sistematski pregled ne moraju na pregled.

Studenti koji su studirali na nekom drugom visokom učilištu moraju dostaviti u ambulantu potvrdu o obavljenom pregledu.

Pregled se obavlja u ambulanti na Kampusu, Radmile Matejčić 5

Dr.sc. Marijana Turčić, dr.med.
spec.školske medicine
Koordinator aktivnosti NZZJZ PGŽ i nadležni školski liječnik studenata na Kampusu Sveučilišta u Rijeci
(051) 051/584-876

Raspored sistematskih pregleda nalazi se na oglasnoj ploči ispred studentske službe.