Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci i Rijeka 2020 EPK

raspisuju

NAGRADNI NATJEČAJ ZA STUDENTE APURI – IDEJNO RJEŠENJE OSLIKAVANJA „KALEIDOSKOPA“

Projekt Kaleidoskop dio je programa otvranja EPK-a, i sastoji se od tri prostorne instalacije u obliku trostranih hodnika koje oponašaju efekt kaleidoskopa. Stropovi koji su ujedno i bočni zidovi reflektiraju sliku koja se nalazi na tlu i time stvaraju nesvakidašnji ambijent. Prolaskom kroz kaleidoskope simbolično se ulazi u prostor EPK-a pa isti moraju biti oslikani u duhu manifestacije, prenositi njezinu ideju, energiju i elemente vizualnog identiteta, cilj je da posjetitelji dožive snažno vizualno iskustvo koje ih uvodi u nesvakidašnji svijet. Potrebno je osmisliti likovno rješenje za oslikavanje jedne od triju podnih površina za Kaleidoskope Nakon demontaže Kaleidoskopa zamišljeno je da oslikane podne površine budu postavljene kao „murali“ u određenim javnim prostorima. Autori idejnih likovnih rješenja mogu biti isključivo studenti APURI, a mogu se prijaviti pojedinačno ili u skupini.

Natječaj traje od 18.12.2019. do 06.01.2020.

Više o natječaju možete pogledati ovdje.