Studenti/ce na vodstvu MMSU po Art kvartu, razgledavanje kompleksa.

Vrijeme: Srijeda, 5. 6. u 10 sati
Lokacija: MMSU, Krešimirova 26c

Projekt edukacije vizualnih komunikacija kroz suradnju APURI i MMSU

Studenti diplomskog studija Vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna, u okviru kolegija Dizajn interaktivnih medija, već treću godinu za redom realiziraju projekt u suradnji s Muzejem moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci.

Svake godine, studenti su suočeni s izazovom: Kako putem digitalnih medija i metodama dizajna vizualnih komunikacija ponuditi rješenja koja mogu proširiti ili unaprijediti djelatnosti kulturnih institucija i muzeja?

Zadatak postavljen pred studente je otvorenog tipa, što im omogućava da sami biraju "problem" na koji žele odgovoriti i vrstu digitalnog proizvoda koju žele osmisliti. Tijekom protekle tri godine, vidjeli smo iznimno raznolika rješenja, uključujući digitalne alate za nastavu, radionice za djecu, VR rješenja, digitalne kampanje, igre, digitalne kioske i još mnogo toga.Prisjetimo se da je prošle godine rad studentice Valentine Beg, nastao u okviru ovog projekta, dobio posebno priznanje na godišnjoj Izložbi hrvatskog dizajna.

Ove godine, radni tim MMSU i APURI proširio je fokus projekta s Muzeja suvremene umjetnosti na cijeli Art Kvart. Ova izmjena otvorila je nove mogućnosti za kreativna rješenja.

Studentice/i

• Ana Šegota
  • David Lukić
  • Edo Begagić
  • Ilona Suplina
  • Ira Andrea Potnar
  • Jesenija Novak
  • Lana Deković
  • Lana Delač
  • Laura Novinc
  • Natalie Pavačić
  • Saffron Andreyevna Perov
  • Stjepan Gržančić

Radni tim na projektu 2024

• Ivana Golob Mihić, muzejski pedagog
  • Ksenija Orelj, muzejska savjetnica
  • Doc. art. Elvis Krstulović

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže i podrže kreativne napore mladih dizajnera i dizajnerica!