Povodom gostovanja predstave FORSALE u subotu, 15. 10. 2022., Zoom festival /Filodrammatica/s početkom u 20 sati //

u program predstavljanja umjetnika_ica Platforma za eksperiment pozvala je u goste mladu autoricu Leu Kukovičič da nam predstavi svoj umjetnički rad u području kazališnih umjetnosti svim zainteresiranim studentima_icama.

Predavanje/predstavljanje će se održati 14. listopada 2022.

APURI 209 na 2. katu s početkom u 13 sati

O predstavi:

Kazalište je beskorisno, ono ne proizvodi neoliberalnu želju za trošenjem. Umjetnica Lea Kukovičič u ovom izvedbenom predavanju opsežno analizira projekt FORSALE, konceptualni umjetnički rad koji nadilazi kazalište i poigrava se s ekonomijom.

FORSALE je aukcijska kuća za izvedbe osnovana 2021. godine kao prva aukcijska kuća u svijetu koja prodaje kazališne predstave. Povijesna, prva aukcija održana je u Sloveniji na festivalu suvremene izvedbene umjetnosti Mladi Levi, na aukciji performansa Ich kann nicht anders slovenskog kolektiva Beton Ltd. Prosječni udio prodaje na aukciji iznosio je preko 65%, što je bolji rezultat nego što ostvaruju svjetski poznate aukcijske kuće Sotheby’s i Christie’s. FORSALE je istovremeno aukcijska kuća i intrigantno konceptualno umjetničko djelo provokativnog sadržaja. Njegova je autorica umjetnica i kazališna redateljica Lea Kukovičič, koja je s velikim timom suradnika zakoračila u samo ništavilo najpovjerljivije, najpopularnije i najrazvikanije fikcije: novca (i zakona).

Izvedbeno predavanje FORSALE razotkriva mehanizme koji nadilaze novac i zakone, mapirajući matricu kazališta u kojem je potrebno zakoračiti u srce tame s drugim ljudima. FORSALE, naime, ne promišlja o brizi ili kazalištu. FORSALE se poigrava s ekonomijom.

Autorice: Lea Kukovičič, Sodja Zupanc Lotker, Cristina Maldonado, Alma R. Selimović

Izvedba: Lea Kukovičič

Dizajn svjetla i tehničko vodstvo: Andrej Petrovčič

Odnosi s javnošću: Tamara Bračič Vidmar

Produkcija: Bunker, Ljubljana

Projekt podržali: Ministarstvo kulture Republike Slovenije, Grad Ljubljana

Izvedbeno predavanje održava se u okviru programa Refleks

Lea Kukovičič diplomirala je dramaturgiju i izvedbene umjetnosti (Akademija za kazalište, radio, film i televiziju, Ljubljana, Slovenija) i magistrirala režiju za kazalište objekata (DAMU, Prag, Češka). Radi kao umjetnica i kazališna redateljica, blisko surađujući s produkcijskom i izvedbenom umjetničkom organizacijom Bunker (Ljubljana, Slovenija). U svojim radovima stvara sustave (koje u svakodnevnom životu nazivamo stvarnošću) i radikalizira ih, što rezultira umjetničkim kreacijama većim od kazališne izvedbe, gdje stvaratelji i publika zajedno kroče u srce tame. Uz isti rizik.

Program je realiziran unutar vannastavnog programa

Platforma za eksperiment: 4US: Scenski dizajn