Prezentacija projekta Novi život stoljetne pinije za Dan planeta Zemlje

Petak, 21. travnja 2023. u 18.00 sati u OŠ R.K.Jeretova u Opatiji (Nova cesta 53)

U sklopu kolegija Ekološka skulptura i objekt A/B studenti i studentice su uz podršku asistenta Rina Banka i mentorice izv. prof. art. Darije Žmak Kunić osmislili projekt Novi život stoljetne pinije, u koji su bili uključeni učenici Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija.

Studenti suradnici i studentice suradnice: Tin Andonovski, Tonka Špoljar, Silvio Horvat, Matea Oslić, Anja Glavočević, Klara Dujmović, Petra Patafta, Stela Stapić, Katarina Kožul, su u završnim izvedbenim radovima integrirali društvena, umjetnička i ekološka istraživanja uz primjenu koncepta cirkularne ekonomije.

Projekt je izveden uz podršku Grada Opatije i Parkova d.o.o., u suradnji s Osnovnom školom „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija, Prirodoslovnim muzejom Rijeka i Drvenjača d.o.o. Fužine. Važnu ulogu u projektu imali su biolog dr. sc. Boštjan Surina, ravnateljica muzeja dr. sc. Željak Modrić Surina, ravnateljica škole mr. sc. Milana Međimorec, suradnik Sanjin Kunić, suradnik iz Parkova d.o.o. Petar Banda i učiteljica Ivana Gašić-Uremović (voditeljica projekta Dragocjena plastika), profesorica Jelena Matušan (6.a), učiteljica Ines Jurac (4.a) i učiteljica Gordana Jedriško Popeškić (4.b).

Međuinstitucijskom suradnjom uz primjenu obrazovne metode Društveno korisnog učenja osmišljeno je i izrađeno više od petnaest rješenja gnjezdilišta za ptice, šišmiše i kukce, drveni elementi za pričaonicu u Parku Lovora te promotivna stop-animacija Tigiji i spletka duha Pohlepića.