Nastavno na Preporuke za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti COVID-19 uz primjenu protuepidemijskih mjera, nadopunu preporuka od 31. kolovoza 2020., koje je HZJZ i MZO uputilo visokim učilištima 27. studenog 2020., dostavljamo sljedeće preporuke za izvedbu nastave na Sveučilištu u Rijeci od 1. prosinca 2020. godine.

1. Izvedbu nastave potrebno je organizirati u formi učenja na daljinu uz iznimku praktične nastave, studentskih vježbi, laboratorijske nastave i terenske nastave kod koje bi nastava na daljinu u velikoj mjeri narušila ishode obrazovanja.
  2. Prilikom izvedbe nastave u učionicama (on-site), potrebno je osigurati poštivanje svih propisanih epidemiološkim mjera kako bi se zaštitilo zdravlje studenata i nastavnika te preveniralo širenje zaraze.
  3. Izvedba nastave treba se i dalje odvijati sukladno svim ranijim preporukama Sveučilišta u Rijeci vezanim uz hibridnu izvedbu nastave, te uputama iz Modela izvedbe nastave u ak. god 2020./2021. koja su primjenjiva u novonastalim okolnostima.

Redovito pratimo preporuke i upute MZO-a i HZJZ-a, kao i Stožera civilne zaštite PGŽ te ćemo navedene preporuke nastojati pravovremeno i kontinuirano prilagođavati epidemiološkim mjerama.

Prezumi dokument.