Oganizatori: APURI Rijeka i Filozofski fakultet Rijeka u suradnji s Domom za starije Čavle

Svi zainteresirani za sudjelovanje, pozvani su na informativni razgovor u ponedjeljak, 04.11.2019. u 11: 30 u A -209. Ukoliko imate nastavu, uvodno predstavljanje projekta će trajati oko 20 minuta.

Voditeljice:
doc. Sanja Bojanić dr. sc.
Predstojnica Centra za napredne studije jugoistočne Europe (CAS SEE)
Brigita Miloš dr. sc.
Poslijedoktorandica pri Odsjeku za kulturalne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
Petra Mrša, mag.psih.,mag.soc.,mag.snim.,
Članica Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika

Program se kroz interdisciplinarni pristup studentica i studenata likovne pedagogije, primijenjene umjetnosti, glume, kulturologije i ženskih studija bavi različitostima shvaćanja brige o sebi.
U svijetu gdje su produktivnost, izvrsnost i efikasnost imperativi, promovira se određeni stil života poput pravilne prehrane i izdržljivog tijela. Koji oblici brige o sebi su dio usvojenih društvenih pravila, a koji dio osobne etike? Kako se ta ista briga mijenja u populaciji starije dobi? Da li briga o drugome, implicira i određeni odnos moći?
Kroz seriju predavanja i radionica, te u suradnji sa staračkim domom Čavle i kroz mentorstvo voditeljica, sudionici će izvesti radove koji će biti prikazani u javnoj multidisciplinarnoj grupnoj izložbi i izvedbi u ožujku 2020., kada će Kampus biti glavno susjedstvo Rijeke EPK 2020.
Sredstva za produkciju radova osigurani su iz fonda Rijeka EPK 2020.