U okviru Centra za inovativne medije Sveučilišta u Rijeci, Akademije primijenjenih umjetnosti, u petak 13. studenog od 14 - 17:30, u sobi 207 (treći kat) održat će se predavanje i radionica Antonia Giacominija, stručnjaka i uspješnog poduzetnika najnovijih tehnologija koje se koriste za umjetničke i druge multi-medijske projekte.

Uz uporabu tehnologije tijekom radionice, bit će i praktična iskustva; profesionalna 360 stereoskopska kamera, Kinect sa deepkit-om za pokazivanje rane faze volumetrijskog snimanja videa uz nisku tehnologiju, čarobne MR-slušalice u skoku i nekoliko Quest-ovih slušalica za prikaz LBE-a.

Antonio Giacomin aka. fluido je rođen 1974. u Trstu, gdje živi i radi. Kao kreativni tehnolog i video dizajner počeo je eksperimentirati s imerzivnim medijima 2015. godine radeći na različitim XR projektima sa svojom tvrtkom fluido.it. Godine 2016. postao je kustos VR sekcije na filmskom festivalu u Trstu i počeo je surađivati s Casa del Cinema u Trstu organizirajući događaje poput radionica i panela o XR kulturi. Od 2018. godine gost je kustos VR sadržaja na FeKK-u u Ljubljani (Slovenija) i ShorTS festivalu. 2017. godine bio je kreativni producent i kreativni tehnolog za projekt "U špilji", nastao za vrijeme VR programa Biennale College i predstavljen na 75. filmskom festivalu u Veneciji u kategoriji VR. Godine 2017. Započeo je blog 360.fluido.tv i jedini talijanski podcast na XR kulturi „Linea di stitching“, gdje govori o svom iskustvu u XR industriji.