OBAVIJEST

Ovim putem vas pozivamo da svojim studentima i studenticama proslijedite poziv za prijavu na Pitching forum koji je posvećen razvoju i financijskoj podršci amaterskih i studentskih filmskih projekata svih rodova i žanrova koji se bave temama rodne ravnopravnosti i društvene pravednosti.

Prijaviti se mogu amaterski i studentski filmovi svih žanrova, u različitim fazama razvoja i produkcije, iz zemalja Balkanske regije (Hrvatska, Slovenija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Kosovo, Albanija, Bugarska i Rumunjska).

Sedam izabranih finalistkinja/a predstavit će svoje projekte tijekom kratke prezentacije članovima/cama forumske komisije. Forumska komisija će nakon svih prezentacija donijeti odluku o pobjedničkom projektu koji će osvojiti glavnu nagradu u iznosu od minimalno 5 000 kn (800$). Prijave se zaprimaju do 1. travnja 2021.

Svoje projekte možete prijaviti na ovdje: https://voxfeminae.net/kalendar-dogadanja/natjecaji/poziv-za-vox-feminae-pitching-forum/

Također, pozivamo studente i studentice da svoje finalizirane filmove prijave na naš natječaj za filmski dio Vox Feminae Festivala. Svi zainteresirani studenti i studentice svoje filmove mogu besplatno prijaviti putem sustava za prijavu filmova FilmFreeway (https://filmfreeway.com/VoxFeminae) koristeći waiver kod VFF2021. Prijave za filmski program Vox Feminae Festivala otvorene su do 20. veljače.

O FESTIVALU

Vox Feminae Festival je međunarodni festival koji se održava od 2007. godine u Zagrebu, a osnovan je s ciljem promicanja i unapređenja vidljivosti ženskih umjetničkih ostvarenja kroz međunarodni natjecateljski filmski program, izložbe i predstave te radionice i edukativne sadržaje.

Vox Feminae Festival predstavlja i nagrađuje filmove svih žanrova, a teme uključuju rodnu ravnopravnost, kreativnost i postignuća žena, netradicionalne rodne uloge i odnose te druge feminističke i LGBTIQ teme.

Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju putem e-mail adrese emina@voxfeminae.net ili festival@voxfeminae.net.

Pozdrav,
Emina Hermann