Akademija primijenjenih umjetnosti počinje s novim ciklusom provođenja Programa cjeloživotnog obrazovanja. Ove godine po prvi put polaznici mogu upisati program Digitalno slikarstvo pod vodstvom mag. art. Gorana Kosića.

Jedna od glavnih karakteristika suvremenog života je brzina, a tehnologija je postala neizbježan alat u čovjekovom svakodnevnom funkcioniranju. Digitalna pismenost dio je opće kulture pa tako i one likovne. Polazeći od toga ovaj program cjeloživotnog učenja nudi nadogradnju na postojeća znanja iz likovnosti te pruža edukaciju u korištenju suvremene tehnologije u područjima likovnog izražavanja i vizualnih komunikacija.

Program je namijenjen polaznicima, likovnim profesionalcima koji žele stečenim znanjem povećati svoju konkurentnost na današnjem tržištu rada, ali i osobama koje rade u nastavno-obrazovnim procesima (nastavnici, učitelji, odgajatelji u predškolskim ustanovama) u kojima je likovno izražavanje naglašeno. Isto tako program mogu pohađati osobe koje se likovnom umjetnosti bave na razini hobija te srednjoškolci željni novog znanja.

Završetkom programa polaznici će usvojiti znanje iz korištenja specifičnog software-a za digitalno slikanje. Usvojeno znanje će biti sposobni primijeniti u profesionalnom i amaterskom kreativnom izražavanju kao i u nastavno-obrazovnim procesima (edukacija učenika, izrada vizualnog materijala za nastavu).

Program započinje 14. ožujka 2020. i traje dva mjeseca, a održavati će se subotom u 10:00 h na Akademiji primijenjenih umjetnosti. Cijena programa iznosi 1 600,00 kn.

Upisi su u tijeku, prijave se primaju do 29. veljače 2020. Sve informacije o programu i upisima kao i prijavnica dostupni su na https://apuri.uniri.hr/studiji/#tab-id-3