Izložba predstavlja velike uspjehe Hrvatske rukometne reprezentacije gluhih kroz dvije cjeline - povijesni razvoj rukometa u svijetu i Hrvatskoj i osnivanje škola za gluhu djecu te prvih sportskih društava i rukometnih sekcija gluhih. Predmeti koji se odnose na povijest hazene i rukometa u Hrvatskoj dio su Zbirke medalja i značaka, Zbirke fotografija i Zbirke arhivskog gradiva Hrvatskog športskog muzeja, dok su predmeti koji se odnose na drugu cjelinu posuđeni od Hrvatskog sportskog saveza gluhih, ali i igrača i trenera hrvatske rukometne reprezentacije gluhih. Izložba predstavlja i povijest Hrvatskog športskog saveza koji seže u davnu 1909. godinu te se zatim polako prelijeva na povijest rukometa. Uključiv karakter izložbe pospješuje i njezina prilagodba za slijepe i slabovidne osobe kojima je kroz audio deskripciju tekstova, video materijala i pojedinih predmeta omogućeno da uz pomoć QR-koda zavire u povijest hrvatskog sporta gluhih. U suradnji s Hrvatskom knjižnicom za slijepe tiskan je i katalog izložbe na Brailleovu pismu.