Pozivamo Vas na otvorenje izložbe koje će se održati 4. ožujka 2020. u 10:00 sati u galeriji Koridor na Akademiji primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

Izložbe studenta završne godine Likovne pedagogije, Sveučilište u Rijeci Akademija primijenjenih umjetnosti pod mentorstvom kiparice i docentice Darije Žmak Kunić, izveden je iz naslova slavne enigmatske slike Paula Gauguina. Platno, koje se u literaturi smatra autorovim osobnim slikarskim manifestom, odnosno djelo izrazitog kolorizma s brojnim figurama smještenima unutar morskog i vulkanskog pejzaža Tahitija, autor je naslikao 1897. godine, neposredno pred svoju smrt, znakovito ga naslovivši Od kuda dolazimo? Što smo? Kamo idemo?

Referenca na Gauguinov simbolizam ovdje je posuđena, ne kako bi označila programatski slikarski credo i utopistički ideal jedinstva umjetnosti i prirode te ljudskog i božanskog, već kako bi simbolično naznačila osobnu dilemu mladih ljudi koji tek trebaju zakoračiti na svoj umjetnički i profesionalni put.

Studentice Lucija Granić, Erika Močibob, Gloria Arapović, Ivona Habijanec te student Ivan Botički, predstavljaju se djelima iz područja kiparstva, izlažući ponajprije objekte te instalacije kojima ukazuju na svoje trenutne formalne, estetske, konceptualne okupacije i interese. Odnosno, cilj nije prezentacija zatvorenih djela, već onih eksponata u kojima se zrcali likovna misao razvijana tijekom studentske godine i kiparskog kolegija. Tako forma izložaka inicira prezentaciju oblikovnih i estetskih ideja kao odraza formiranja vitalnih i individualnih izraza u mediju kiparstva. (iz teksta Nadežde Elezović)

Projekt je financiralo Sveučlište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 - Europska prijestolnica kulture u sklopu Programskog pravca 27 susjedstva - susjedstvo Kampus.