Pozivamo Vas na otvorenje zajedničke izložbe radionice Odjela za fiziku i Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije i studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci. "Inspiracije iz nanosvijeta", dana 2.3.2020. u 18.00 sati u prizemlju zgrade Sveučilišnih odjela u sklopu Festivala susjedstvo Kampus EPK 2020.

Predlagatelji projekta: Odjel za fiziku i Centar za mikro i nano znanosti i tehnologije, voditeljica doc.dr.sc. Ivana Jelovica Badovinac. Projekt je prijavljen u suradnji s doc.art. Darijom Žmak Kunić s Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

O projektu: Inspiracije iz nanosvijeta – zajednička izložba radionice Odjela za fiziku i Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije i studenta Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci. U sklopu projekta su na Odjelu za fiziku razvili dvadesetak fotografija uzoraka snimanih u svrhu znanstvenih projekata dobivenih pretežno elektronskim mikroskopom, ali koje zbog kvalitete slika i zanimljivosti objekata većina ljudi percipira kao "umjetnička" djela. Iste fotografije poslužile su kao inspiracija studentima Akademije za izradu raznih umjetničkih eksponata.

Dogovorene su dvije izložbe, jedna u prostoru OFRi, koja uključuje razgledavanje Laboratorija te posebnu mini radionicu na mikroskopu (ožujak 2020), a druga na APURI uz kreativnu radionicu za djecu predškolskog uzrasta (listopad 2020).

Studenti APUa, studijskog programa Likovna pedagogija, koji izlažu:

1. Ivan Botički
  2. Ela Štefanec