Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci poziva Vas na otvorenje izložbe fotografija pod nazivom „Do I live now as much as THEY: LIVEd then? Here and Then“

Otvorenje izložbe održat će se 28. listopada 2022. s početkom u 11.00 sati u galeriji Akademije primijenjenih umjetnosti u sklopu EU projekta „They live, students lives revealed throught context-based art practices“.

Izložbu će otvoriti voditeljica projekta, izv.prof.art. Melinda Kostelac.

Međunarodni tim od deset studenata sastavljen od po dva studenta iz svakog od gradova zemalja partnera projekta THEY:LIVE, putem online radionica koje su prethodile izložbi bio je uključen u proces metodologije rada kustosa izložbe fotografija koje je osmislila i vodila Dubravka Radusinović. Od velikog broja fotografija prikupljenih u zbirkama Topoteke koje se odnose na različite segmente studentskog života u domovina, uz vođene razgovore u kojima su sudionici poticali na izražavanje mišljenja, sukreiranje i upoznavanje psiholoških funkcija umjetnosti te značajnih elemenata rada kustosa odabrano je ukupno 75 fotografija.

Voditeljica radionica: Dubravka Radusinović, psiholog, psihoterapeut, kulturni radnik
Organizacija izložbe: Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci
Studentice APURI koje su sudjelovale na online radionicama i organizaciji izložbe: Ana Marija Lončar, Antonia Radošević

Program financira Europska unija u okviru programa Kreativna Europa te Ministarstvo kulture i medija RH.
Više o projektu: https://www.theylive.eu/