Drage studentice i studenti,

sa zadovoljstvom vas pozivam na otvaranje samostalne izložbe "Igre koje slijedimo, igre koje stvaramo" u četvrtak, 18.01.2024. u 19 sati u Drugom moru (Korzo 28, Rijeka). Bilo bi mi drago vidjeti vas tom prigodom!

Iz teksta o izložbi:

Izložba Igre koje slijedimo, igre koje stvaramo okuplja izbor umjetničkih radova nastalih od 2011. do danas, kojima autorica Petra Mrša istražuje ljudsku sklonost igri i mašti, oslanjajući se na potencijal igre da omogući novo iskustvo stvarnosti.

Generirajući nova iskustva sudionicima, sebi ili publici, kroz postavljanje pitanja, performativnost, preuzimanje uloga ili zauzimanje prostora, Petra Mrša poziva na maštanje o svijetu u kojem želimo živjeti i manifestiranje tog svijeta kroz igru, ali i izazivanje dominantnih narativa koji oblikuju našu svakodnevicu te propitivanje njihovih namjera, uzroka i obrazaca. Izazivajući dominantna znanja, autorica se vodi pretpostavkom da nova iskustva omogućavaju novi odnos prema poznatome.

Elena Apostolovski