Jučer je na Akademiji u radnoj posjeti boravila delegacija nastavnika s Umjetničke škole Sveučilišta u Nantongu u Kini. Naša i kineska delegacija razmijenile su informacije o ustanovama i započele razgovore o suradnji dvaju Sveučilišta i umjetničkih škola u vidu razmjene studenata, profesora i radova. Dogovorena je i razmjena detaljnih opisa kolegija i studijskih programa s ciljem mogućeg formiranja kurikuluma buduće suradnje na prijediplomskim i diplomskim studijima.

Nakon razgovora, delegacija Umjetničke škole u Nantongu razgledala je Akademiju i pripremne radove na postavljanju izložbe radova kineskih umjetnika, tijekom čega je izražen velik interes za suradnju na nekoliko studijskih programa.

Raduje nas i to da se boravak delegacije s Umjetničke škole Sveučilišta u Nantongu nastavlja u Rijeci i narednih dana. U srijedu se prilikom otvorenja izložbe očekuje potpisivanje memoranduma o suradnji između dvije ustanove i pokretanje hrvatskog i kineskog Centra za istraživanje i razvoj umjetnosti i dizajna.

Delegacija nastavnika s Umjetničke škole Sveučilišta u Nantongu u Kini Rijeku je posjetila u sljedećem sastavu: dekan Umjetničke škole, redovni profesor Zhang Wei, voditeljica ureda za međunarodnu razmjenu Sveučilišta Wang Yang, izvanredna profesorica Wu Lingling, predavačica Xiao Jing, izvanredni profesor Wang Guoshi, predavač Lu Dawei, predavač Xu Zhiyong, izvanredni Profesor Gao Yuan, predavač Lu Yang i predavač Wang Wei.

Delegaciju su u ime Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci primili: dekanica Akademije, redovita profesorica Letricija Linardić, prodekanica za nastavu, docentica Melinda Kostelac, prodekan za opće poslove, izvanredni profesor Aljoša Brajdić, predstojnica Odsjeka za likovnu umjetnost, docentica Celestina Vičević te pročelnik odsjeka za primijenjenu umjetnost, docent Marko Koržinek.