U petak 15. svibnja, nastavljaju se participativni kulturni programi DKC-a Lamparna s dvije nove izložbe mladih umjetnika: u Galeriji “Lamparna” otvara se samostalna izložba riječkog umjetnika, našeg kolege Mitra Matića pod nazivom “Portreti”, dok će u prostoru Kluba mladih biti otvorena grupna izložba “Lica stakla”, s radovima 13 studenata kolegija Staklo, Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci.

Studenti koji izlažu su studenti diplomskih godina s oba odsjeka LP i PU: Josipa Baljak, Ana Lukina, Mirna Žerjav, Danica Baf, Irena Stanović, Tereza Vukić, Matea Zeman, Luka Davidović, Katarina Kuljanski, Marjana Đuzel, Mateja Majcen, Petra Rožanić i Sunčica Grđan.

Mentor: red.prof.art Anton Vrlić i viši umj. suradnik Robert Mijalić

Asistentica: Ljiljana Barković

Kustos izložbi: izv.prof.art Damir Stojnić

Obje izložbe otvaraju se u 20 sati te ostaju otvorene do 22. lipnja, od ponedjeljka do petka, od 10 – 14 sati. Izložbe će biti dostupne i u virtualnom obliku na web stranici www.lamparna.hr.