Bijenale scenskog dizajna poziva studente ili grupe studenata iz Srbije i regije da konkuriraju radovima nastalim u periodu 2018–2022, u okviru ili van studija, koji preispituju temu fluidnosti, a pripadaju području scenskog dizajna.

Rok za prijavu na natječaj je 15. svibanj 2022.

Prijava se vrši slanjem popunjenog obrasca u pdf formatu na: studenti@bisd.rs, sa naznakom „Prijava na Studentski bijenale“. Nakon poslanog obrasca prijave, kandidati će dobiti povratni mail sa informacijama o postavljanju vizualnih prikaza radova. Rad možete prikazati u formatu po izboru, a mora sadržavati: fotografije, crtež kolaž, 3D model, video materijal, zvuk i slično.

Međunarodni žiri provodi prvu selekciju radova koji će biti prezentirani u katalogu. Nakon toga Kustoski tim bira radove koji će biti predstavljeni na izložbi. U tu svrhu će biti organizirani zajednički online radni formati sa Kustoskim timom kako bi se radovi prilagodili i pripremili za Studentski bijenale koji će biti održan od 03. do 09. rujna 2022. u Novom Sadu.

Za odabrane studente-autore bit će osiguran smještaj u Novom Sadu. Tokom trajanja izložbe bit će organizirani razgovori sa studentima-autorima odabranih radova i stručna vođenja.

Više informacija je dostupno na: www.bisd.rs/studentski-bijenale-2/