Bogat program povodom Dana Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci, 15. lipnja 2024. godine, započeo je u 16:00 sati svečanom promocijom prvostupnika i magistara. Akademija je promovirala studente u akademska zvanja: prvostupnik likovne pedagogije, prvostupnik primijenjene umjetnosti, prvostupnik grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija te prvostupnik glume i medija. Također su promovirani magistri likovne pedagogije, primijenjene umjetnosti i vizualnih komunikacija te grafičkog dizajna.

Dekan Akademije, prof. art. Hrvoje Urumović, obratio se promoviranim studentima prigodnim riječima i zaželio im uspjeh u poslovnom i privatnom životu, a studentica Valentina Beg u ime svih promoviranih studenata izgovorila je svečano obećanje.

U zvanje prvostupnika likovne pedagogije promovirani su: Nikolina Balašković, Janis Beletić, Erika Ravnić, Lana Delač, Tea Domislović, Laura Čulek, Anja Šestan, Marko Cvetković, Maja Kalac, Nika Zubović, Andrea Dokozić, Sarah Klešin i Natalie Pavačić.
U zvanje prvostupnika primijenjenih umjetnosti promovirani su: Ante Polić, Manuela Malbašić, David Lukić, Gaia Radić, Elena Štokovac, Igor Šupica, Marta Sladoljev, Marta Licul, Raul Majkus, Ela Puharić, Fiona Ančić, Ana Dir, Tita Mikulčić Mali, Linda Štimac, Andrea Štemberger, Paula Jakšić, Mandica Jurković, Daria Kopylova, Paula Krnjić, Sandro Matešin, Sabrina Pap, Iva Pavlinić, Sanja Preldžić, Tea Rajković, David Seferagić Lorenzin, Marija Spetić, Romano Matasić, Veronika Kresonja, Nikol Tomičić i Lea Maravić.

U zvanje prvostupnika grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija promovirani su: Lana Deković, Stjepan Gržančić, Maja Malnar, Jesenia Novak, Laura Novinc, Ira Andrea Potnar, Ilona Suplina i Katarina Remedios Zrinšćak.
U zvanje prvostupnika glume i medija promovirani su: Karla Aračić, Mihael Marković, Andreja Brozović Adžić-Kapitanović, Dora Čiča, Nika Grbelja i Tino Trkulja.

U zvanje magistra likovne pedagogije promovirani su: Margerita Rakić, Tin Andonovski, Klara Badurina-Dudić, Michaela Barišić, Jelena Mužak, Matea Oslić, Asja Elezović, Ana-Maria Jurić, Anja Stipan, Lara Šebelja, Soraja Kos, Nicol Lakota, Anđela Brzaj, Petra Arežina i Valentina Vukmanić.

U zvanje magistra primijenjenih umjetnosti promovirani su: Niko Bravarić, Filip Novak, Matea Katić, Marta Mrzljak, Mariana Ban, Kaja Resman, Katarina Kožul, Valentina Blažek, Klara Dujmović, Nino Juričev Barbin, Karla Kos, Petra Patafta, Katarina-Janica Kuljanski, Doris La Mazza i Sara Viljušić.

U zvanje magistra vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna promovirani su: Eni Piralić, Ljuljzim Ramadani, Antonio Filipović, Valentina Beg, Ivana Kutni Mihić, Katarina Šušnjara, Lejla Tomić, Nora Bolanča, Aurora Crnković, Hena Crnović, Gea Rajić, Ana Uremović, Diana Zubak i Ana Mađerić.

Nakon svečane dodjele diploma, prodekan za umjetnost i znanost, izv. prof. art. Alan Alebić, dodijelio je pohvale za izvanredan uspjeh studentima na prijediplomskom studiju te jednu nagradu za izvanredan uspjeh na diplomskom studiju.

Pohvale su primili studenti:

• Maja Malnar, studij grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija
  • Katarina Zrinšćak, studij grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija
  • Lana Deković, studij grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija
  • Janis Beletić, studij likovne pedagogije
  • Maja Kalac, studij likovne pedagogije
  • Marta Licul, studij primijenjenih umjetnosti
  • Elena Štokovac, studij primijenjenih umjetnosti
  • Paula Jakšić, studij primijenjenih umjetnosti

Nagradu Akademije primila je:
Valentina Beg, studij vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna.

U 18:00 sati otvorena je izložba radova 286 studenata Akademije. Na izložbi su prikazani radovi studenata u različitim umjetničkim medijima, nastali na praktičnim kolegijima u okviru svih studijskih programa. Radovi su izloženi na četiri kata, a odabrani radovi studenata diplomskog studija izloženi su u Galeriji APU u središnjem dijelu.
Popratni program sastojao se od dvije izvedbe studenata prijediplomskog studija glume i medija u amfiteatru Akademije, pod mentorstvom Mile Čuljak, više predavačice, te glazbenog dijela u kojem su desetak pjesama izvele studentice Laura Šumanović i Iva Kajić, uz pratnju višeg asistenta Nikole Nenadića na gitari.
Druženje se nastavilo uz zabavu i audiovizualni ugođaj iza kojeg stoji alumni Akademije Damjan Šporčić, poznatiji pod imenom Gospodin Brodski.
Izložba u zgradi Akademije može se razgledati do 2. srpnja 2024. godine.

Fotografije: Ivan Vranjić, asistent