Na temelju Odluke Vijeća, Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, objavljuje

NATJEČAJ ZA IZBOR

1. jednog nastavnika/cu u umjetničko-nastavno zvanje i radno mjesto redoviti profesor u trajnom zvanju u umjetničkom području likovne umjetnosti, polje slikarstvo na neodređeno puno radno vrijeme

2. jednog nastavnika/cu u umjetničko-nastavno zvanje i radno mjesto izvanredni profesor u umjetničkom području kazališne umjetnosti (scenske i medijske umjetnosti), polje dramaturgija izvedbe na neodređeno nepuno radno vrijeme 50% u odnosu na puno vrijeme

3. jednog suradnika/cu u naslovno suradničko zvanje asistent u umjetničkom području dizajna, polje dizajn vizualnih komunikacija i primijenjena grafika – za Tipografiju (bez zasnivanja radnog odnosa), prednost kandidatima sa stečenim znanjima iz tipografije tijekom ili nakon studija.

Pristupnici na natječaj (m/ž) trebaju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju. U prijavi je potrebno navesti redni broj za koje se prijava predaje te priložiti životopis, ovjerenu presliku diplome, rješenje o priznavanju istovrijednosti diplome ako je stečena u inozemstvu, presliku identifikacijske isprave, prikaz umjetničke, nastavne i stručne djelatnosti s popisom radova, dokaze o ispunjavanju uvjeta za izbor u zvanje propisane odlukom Rektorskog zbora (za t.1 i 2.), uvjerenje liječnika medicine rada o psihofizičkoj sposobnosti za pristupnike koji se prvi put biraju u zvanje, a strani državljani i dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (razina B1). Prijava mora biti potpisana, a životopis i prikaz djelatnosti s popisom radova trebaju biti dostavljeni u tiskanom obliku i na CD-u ili USB-u u Word-formatu. Pristupnik (za t.1 i 2.) koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu posebnim propisom, a kojom dokazuje svoje pravo prednosti. Poveznica Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarivanje prava prednosti je https://branitelji.gov.hr/. Prijavom na natječaj, pristupnici natječaja su suglasni da Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti se i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka. Rok za podnošenje prijave je 30 dana od objave natječaja na adresu: Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, Ul. Slavka Krautzeka 83, Rijeka.