Međunarodni studentski foto natječaju „Osjeti Mediteran“ će se održati u sklopu četvrte međunarodne znanstvene multidisciplinarne konferencije „Mediterranean Islands Conference 2022 (MIC – Vis 2022)“. Na natječaj se mogu prijaviti svi studenti, bez obzira da li se fotografijom bave amaterski ili profesionalno, a najbolje će odabrati tročlani stručni žiri. Najbolje tri studentske fotografije na natječaju bit će nagrađene te će uz ostale odabrane fotografije biti izložene na izložbi „Osjeti Mediteran“ koja će se održati u okviru konferencije. Selekcijski postupak odabira najboljih fotografija će provesti stručni žiri u kojem su Mare Milin, jedna od najpoznatijih i najnagrađivanijih hrvatskih fotografkinja, Sara Horvatić, studentica VERN’a te autorica nekoliko samostalnih izložbi i Filip Filković Philatz, filmski redatelj i umjetnik.

Rok za prijavu studenata i slanje fotografija je 14. kolovoza 2022. godine, a raspis, detalje i prijavnicu za natječaj možete pročitati na slijedećem linku https://vern.hr/novosti/otvorene-prijave-za-medunarodni-studentski-foto-natjecaj-osjeti-mediteran-prijavite-svoje-fotografije-do-14-kolovoza/