S ciljem poticanja istraživačke suradnje i zajedničkih prijava YUFE sveučilišta, Sveučilište u Antwerpenu pokreće YUFE matchmaking inicijativu u sklopu natječaja za Marie-Sklodowska Curie (MSCA) postdoktorske stipendije 2022.

Prvi dio inicijative je prikupljanje „domaćinskih ponuda“, odnosno obrazaca koje ispunjavaju istraživači/istraživačke skupine Sveučilišta koji/koje su zainteresirane za potencijalno uključivanje poslijedoktoranda financiranog iz MSCA stipendija, a u kojem se posebno ističe područje/tema istraživačkog rada unutar kojeg žele privući MSCA YUFE postdoktorante.

Ponude uključenih istraživača/skupina/centara biti će objavljene na YUFE web stranici i interno diseminirane YUFE sveučilištima. Ukoliko YUFE poslijedoktorand iskaže interes za Vašu ponudu u sklopu prijave na MSCA natječaj, a Vi pristanete na zajedničku suradnju, pružit ćemo Vam svu potrebnu podršku u natječajnom postupku.

Ukoliko ste zainteresirani i motivirani pridružiti se ovoj inicijativi, ljubazno Vas molimo da se javite na adresu tea.dimnjasevic@uniri.hr do 15. svibnja.

Na istu adresu se možete obratiti ukoliko imate bilo kakvih dodatnih pitanja.

U sklopu iste inicijative, UAntwerp nudi YUFE dolazne stipendije (pokriveni troškovi putovanja i 2 dnevnice) YUFE poslijedoktorandima koji su identificirali profesora na Sveučilištu u Antwerpenu, a koji je voljan aktivno podržati njihovu prijavu za MSCA poziv (12. svibnja – 14. rujna). Profesori UAntwerpena su obaviješteni o ovoj inicijatvi te su YUFE poslijedoktorandi slobodni kontaktirati bilo kojeg profesora sa Sveučilišta u Antwerpenu (bez obzira na „domaćinske ponude“).