Shooting 2023 59

Zajednica Talijana Rijeka poziva Vas na koncert Zbora mladih Rajnske nacionalne opere u Strasbourgu u Svečanoj dvorani Palače Modello u utorak 23. travnja, s početkom u 18:30 sati, ulaz je slobodan.
Zbor mladih Rajnske nacionalne opere u Strasbourgu (Maîtrise de l'Opéra national du Rhin) u travnju 2024. kreće na turneju u Sloveniju i Hrvatsku te će, osim Debussyja i Durufléa, donijeti i zborsku glazbu mnogih svjetskih kultura. Bilo na engleskom, njemačkom, francuskom, latinskom ili pak nekom izmišljenom jeziku, poput djela Karla Jenkinsa, riječka će publika moći slušati ove dinamične glasove uz gostovanje studenata Odsjeka za glumu i medije pri Akademiji primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci koji će nastupiti u zajedničkoj izvedbi skladbi "I believe" kao i “Adiemus”koju je proslavio film “Avatar”. Program također uključuje klasična djela, quodlibets i slojeve raskošne polifonije posebno u glazbi Bacha, kao i određene melodije koje je proslavio Elvis Presley te još mnogo toga.

Petits Chanteurs de Strasbourg - Zbor mladih Rajnske opere
Zbor je osnovan 2001. godine i od tada je postao glavna snaga na lokalnoj glazbenoj sceni.
Raznovrsni repertoar, originalnost odabranih djela i umjetnička kvaliteta njegov su zaštitni znak, rezultat bliskog odnosa s Rajnskom nacionalnom operom u Strasbourgu. Pod vodstvom Luciana Bibilonija, zbor čini 145 članova, djevojčica i dječaka od 7 do 18 godina, podijeljenih po dobi u 5 zborova.