Jubilarna 5. Smotra glumačkih akademija na tri dana dovodi u Rijeku studentice i studente te njihove profesorice i profesore s glumačkih akademija susjednih država, a sve u svrhu razmjene iskustava, znanja i dobrih praksi.

Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci organizira Smotru glumačkih akademija sa željom da se studentice i studenti kao i njihove akademije bliže povežu u među-sveučilišnim i transnacionalnim projektima. Tijekom tri dana programa u večernjim satima studentice i studenti predstavljaju svoje radove kolegicama i kolegama iz drugih gradova, profesoricama i profesorima te široj publici. Uz kazališne predstave, dodatna je vrijednost Smotre prijenos znanja i iskustava o procesu učenja, mogućnostima daljnjeg usavršavanja, perspektivi rada, suradnji i potencijalnim zajedničkim projektima.

Smotra glumačkih akademija 2019.

Godišnji susret glumačkih akademija na kojem prikazujemo najzanimljivije studentske predstave, ove godine traje od 24. do 26. svibnja 2019.

Cilj je i ovogodišnje 5. Smotre predstavljanje kvalitetnih studentskih kazališnih produkcija napravljenih po profesionalnim standardima. Smotra je međunarodnog karaktera, s namjerom upoznavanja javnosti (opće i profesionalne) s novim snagama, pružajući mladim glumicama i glumcima kao i redateljicama i redateljima platformu za predstavljanje svog rada.

Ove godine se, uz Akademiju primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, predstavlja i Fakultet dramskih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu te Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani.

Smotru otvaraju domaćini, studij Glume i medija Akademije primijenjenih umjetnosti predstavom Ljepotica iz Leenana (M. Mcdonagh). Gosti iz Beograda predstavit će se u subotu Goldonijevom Mirandolinom. Smotru u nedjelju zatvaraju gosti iz Ljubljane s predstavom inspiriranu djelom Patricka Marbera Closer, a nakon predstave će nas zabavljati domaćini s koncertom za Žlice i gitaru.

Sve predstave održavaju se u dvorani Filodrammatice (Korzo 28, prvi kat).

Slobodan ulaz na sve predstave uz OBAVEZNU rezervaciju na skc@uniri.hr