Pozivamo Vas na festival Mladi glumci i glumice gradu Rijeci, u razdoblju od 29. lipnja do 2. srpnja.

Festival se održava na 3 lokacije; kod Akademije primijenjenih umjetnosti, u Filodrammatici i u Palachu.

Predstavljamo rad studenata koji trenutno završavaju prvu godinu, rad studenata koji završavaju prijediplomski studij i monodramu studentice koja je završila prijediplomski studij "Gluma i mediji".

Zbog mjera koje su još u tijeku, ukoliko dolazite molimo Vas za potvrdu putem maila: mggri2021@gmail.com

PROGRAM FESTIVALA:

• “Pokret”
    29.6. UTO, 21:00h – Bazen Akademije
    Ispitna predstava studenata prve godine APURI ‘’Gluma i mediji’’
    Slavka Krautzeka 83, stražnja strana zgrade Akademije primijenjenih umjetnosti
    Nemamo sat, nemamo boga, nemamo dah, nemamo dan, nemamo cipele, nemamo kišu, nemamo dom, nemamo ključ, nemamo tepih, nemamo cigare. imamo priliku, imamo nježnost, imamo trzaj, imamo njihanje, imamo ugljik, imamo zemlju, imamo dodir, imamo izdržaj i obgrljaj. imamo nas.
    *inspirirani Posvećenjem proljeća Igora Stravinskog
    Izvode:
    Karla Aračić
    Andreja Brozović Adžić-Kapitanović
    Dora Čiča
    Nika Grbelja
    Mihael Marković
    Tino Trkulja
    Mentorica: Mila Čuljak
    Zahvale Jeleni Lopatić
    Ulaz je slobodan uz obaveznu rezervaciju na: mggri2021@gmail.com
  • M. Krleža; “Glembajevi”
    30.6. SRI, 18:00h - Filodrammatica
    Ispitna predstava studenata treće godine APURI ‘’Gluma i mediji’’

'Glembajevi' su završni ispit 3. godine Glume i medija pri Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci čiji je materijal proizašao iz originalnog teksta M.Krleže prilagođen današnjem vremenu. Zaboravite na Singer mašinu i salon kravatu i prepustite se današnjoj tajkunskoj obitelji Glembaj.
Ispit je nastao u suradnji sa studentima izbornog kolegija Scenografije: Sara Viljušić, Ursa Ljubas, Ena Džafić, Filip Novak, Katarina Kožul, Kaja Resman, Doris La Mazza, Marko Mrvoš pod mentorstvom Red.prof.art. Lare Badurine
Gluma i režija: Petar Baljak, Aleksandar Filo, Ena Jagec, Toni Kukuljica, Klara Modrić, Ivan Raffaelli
Stručni suradnici: doc.art. Nataša Antulov, doc.art. Valentina Lončarić, viši umj.sur. Aleksandra Stojaković Olenjuk, predavač Mila Čuljak
Fotografije: Nensi Radman

• “Ličnost u izgradnji”
    30.6. SRI, 20:00 h - Palach
    Monodrama, autorski projekt Sare Blažić, Marte Rak i Brune Lovrenčića
    Ličnost u izgradnji autorski je projekt Sare Blažić, Marte Rak i Bruna Lovrenčića. Riječ je o monodrami inspiriranoj formom closet drame koja se kroz kontekst ucjene bavi pitanjem koliko zapravo možemo vjerovati vlastitim mislima, osjećajima, intuiciji i identitetu.
    Ličnost u izgradnji prati Lui, glumicu koja ima sat vremena da dokaže kako monodrama koja ju je proslavila nije sastavljena od ukradenih priča. Boreći se sa satom koji otkucava, Lui se vraća u prošlost koju bi najradije zaboravila, prisjećajući se trauma koje su ju izgradile.
    Tekst i izvedba: Sara Blažić
    Režija: Sara Blažić, Marta Rak, Bruno Lovrenčić
    Koreografija: Marta Rak
    Oblikovanje rasvjete, dizajn plakata: Bruno Lovrenčić
    Glazba: Denis Razumović Razz, Rajko Ergić, Sebastijan Demark
    „Ličnost u izgradnji” sufinancira Grad Rijeka Odjel za kulturu i Ministarstvo kulture i medija u sklopu Digitalne prilagodbe i kreiranje novih kulturnih i edukativnih sadržaja, a sponzor projekta je i produkcijska kuća Camera Roll.
    Ulaz je slobodan uz obaveznu rezervaciju na: mggri2021@gmail.com
  • “Karaoke i lipsinkanje”
    1.7. ČET, 20:00 – Bazen Akademije
  • “Movie night”
    1.7. ČET, 21:30 – Bazen Akademije
    Projekcije studentskih filmova
  • “U iščekivanju” - drama o ničemu
    2.7. PET, 19:00 - Filodrammatica
    *prema motivima S. Becketta
    Autorski projekt studenata treće godine APURI ‘’Gluma i mediji’’
    Kad si zadnji put nešto čekao? Jesi li to isto i dočekala? Vrtiš li se često sa životom u krug? Koliko puta si odustao od čekanja? Mrziš li svoja iščekivanja? Znaš li odgovore na ova pitanja? Možda na iste ne znaju odgovoriti ni sami likovi iz predstave ‘U iščekivanju’ no oni se istinski (ne) trude pobjeći iz svoje svakodnevice u kojoj su se zatekli. Zatečeni u nedefiniranom prostoru dvojica neimenovanih likova traže svoj put ka izbavljenju, traže svoje bolje sutra no pitanje je hoće li ikada uspjeti u tome.
    Ova duo drama nastala je iz samih glumaca koji su kroz eksperimente bivanja u prostoru u dužem vremenskom periodu s minimalnim brojem rekvizita istražili što to znači biti zatvoren, izoliran čekajući ono što ne znaš kad će doći. Predstava je nastala prema motivima djela S.Becketta ‘U očekivanju Godota’ i autorski je projekt studenata Glume i medija pri Akademiji Primjenjenih umjetnosti u Rijeci.
    Glume:
    Ivan Raffaelli
    Toni Kukuljica
    Režija: Klara Modrić
    Asistentica režije i vizualni identitet: Ena Jagec
    Oblikovanje svjetla i tehnika: Aleksandar Filo
    Zahvale: doc.art. Valentina Lončarić, doc.art. Nataša Antulov, Nensi Radman
    Predstava je sufinancirana u suradnji sa Studentskim Kulturnim centrom u Rijeci
    Ulaz je slobodan uz obaveznu rezervaciju na: mggri2021@gmail.com

Dizajn plakata: Sara JovanoPROGRAM FESTIVALA:

• “Pokret”
    29.6. UTO, 21:00h – Bazen Akademije