Gostujuće predavanje umjetnika Matije Čopa

U petak 10.12.2021. u 11.30 sati u sklopu kolegija Kostimografija i moda i Izvedbenog dizajna za kazalište i film održati će se on-line predavanje umjetnika Matije Čopa.

Matija je hrvatski tekstilni i modni umjetnik koji živi i radi u Londonu. Diplomirao je 2015. na Tekstilno- tehnološkom fakultetu u Zagrebu te 2017. na Royal College of Art u Londonu. Njegov rad je dio stalne zbirke Centra Pompidou, Muzej moderne Umjetnost u Parizu. Surađivao je s modnim kućama Vivienne Westwood i Alexander McQueen. Izradio je kostime za Igre gladi, umjetnice Lady Gagu, Solange i Rihannu. Njegov rad je predstavljen u britanskom i talijanskom časopisu Vogue, Financial Times i Dezeen. Izlagao na Textile Art Bijenale 2021. godine u Kranju, Inovativni kostimi 21. stoljeća u Moskvi, Eccentrico Musivo u Ravenni i Future Fashions u Eindhovenu. Ove godine je pozvan kao gostujući umjetnik profesor na Royal College of Art u Londonu, i na University of Northampton u Northamptonu.

Matija će u petak održati predavanje u sklopu projekta „Kostim/objekt“ namijenjenog studentima preddiplomske i diplomske godine Kostimografije, Scenografije i Izvedbenog dizajna za kazalište i film.

Realizacija projekta u organizaciji doc.art. Barbare Bourek i red. prof. art. Lare Badurine uz mentorstvo Matije Čopa, biti će realizirana kroz ljetni semestra ak. godine 2021/22 .

Predavanje u trajanju dva školska sata bi se održalo u petak 10.12.2021. godine od 11.30 sati putem zooma.

Matija Čop

Matija Čop 1