NAJAVA GOSTUJUĆEG PREDAVANJA I RADIONICA U SURADNJI S AKADEMIJOM ZA UMJETNOST I KULTURU U OSIJEKU

U ponedjeljak 28.03. 2022. izv. prof. dr. sc. Saša Došen održati će gostujuće online predavanje Teatar figura/nakaza- karakter i groteska u lutkarstvu o kazališnom opusu umjetnika Zlatka Boureka.

Izv. prof. dr. sc. Saša Došen se nakon diplome na Central Saint Martins College of Art and Design u Londonu, bavi kostimografijom, scenografijom, oblikovanjem i izradom lutaka te grafičkim oblikovanjem. Doktorat znanosti stječe na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu obranivši rad naslovljen Poetika groteske u teatru figura Zlatka Boureka. Od 2007. godine zaposlena je na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Uz predavanje će se održati i radionice na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci i Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, pod vodstvom izv. prof. dr. sc Saša Došen, s red. prof. art. Đorđa Jandrića i doc .art. Barbare Bourek.

U sklopu radionica će studenti svladati nove kiparske tehnike, te ih moći primijeniti u lutkarstvu, kao i za izradu kostimografske i scenografske rekvizite. Radionice su namijenjene studentima kolegija Kiparstvo IV GDVK i Primijenjeno kiparstvo D, Kostimografija i moda II i Kostimografija i moda D, studentima smjera Izvedbeni dizajn za kazalište i film (APU) i studentima prve godine BA kolegija Oblikovanje karaktera lutke 2 (Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku).

Fotografije gotovih studentskih radova će biti javno prezentirane na online platformi Zlatko Bourek -Virtualno kazalište  realiziranoj uz potporu Ministarstva kulture RH.

Predavanje u trajanju od dva školska sata će se održati u ponedjeljak 28.3.2022. online.

Radionice na APU (u trajanju od osam školskih sati) će se održati u terminima od 29. 3. do 19.4.2022.