Glowing Globe, Artificial Intelligence Art, Rijeka 2024

Glowing Globe međunarodna je manifestacija i izložba posvećena novomedijskoj umjetnosti i kulturi koja se održava u Rijeci od 16. do 25. listopada u Galeriji Kortil, simpozij i projekcija u zgradi Akvarij Sveučilišta u Rijeci 17. listopada, a razgovori umjetnika 18. listopada u Akademiji primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

Glowing Globe, koji se kontinuirano održava od 2019., okuplja međunarodne umjetnike, znanstvenike i teoretičare kako bi predstavili najnovije trendove, ali i pionirske pothvate u medijskoj umjetnosti i teoriji, od početaka digitalne umjetnosti i računalne grafike do radova nastalih uz pomoć umjetne inteligencije, virtualne i proširene stvarnosti, kao i metode korištenja 3D tehnologije i NFT-a.

Osim bavljenja tehnologijom te etičko-estetskim pitanjima umjetne inteligencije, manifestacija istražuje ekološke i bioetičke teme, problematiku originalnosti i zamjenjivosti umjetničkih disciplina.

Simpozij 17. koji će se održati od 10 do 13 i od 14 do 16 sati (GMT+2) također će biti dostupan online i otvoren za javnost putem Zooma.

PROGRAM:

――――――――――――― 16. - 25.10. ――――――――――――――

― Galerija Kortil ╱ Izložba "Glowing Globe".

Umjetnici:
Laurent Mignonneau & Christa Sommerer, Antonio Kutleša, Filip Koludrović, Branimir Štivić, Vice Tomasović

Počast Stanu Ostoji-Kotkowskom kustosica Małgorzata Dancewicz: Debora Bernagozzi, NiemmansLand, Alberto Novello, Krzysztof Pawlik, Kit Young, Eric Lennartson

Tribute to Herbert W. Franke kustosica Susanne Paech: Jürgen Claus, Thomas Franke, Hein Gravenhorst, Heinrich und Benjamin Heidersberger, Karl Martin Holzhaeuser, Gottfried Jaeger, Edgar Knoop, William Kolomyjec, Josef Linschinger, Tomislav Mikulić, Vera Molnár, Frieder Nake, Sylvia Roubaud, Mechthild Schmidt Feist, Reiner Schneeberger, Christa Sommerer & Laurent Mignonneau, Anne Spalter, T. Michael Stevens, Derrick Woodham

――――――――――――― 17.10. ――――――――――――――

10:00 - 16:00 sati
― SIMPOZIJ ╱ Akvarij, Sveučilišni kampus, Radmile Matejčić 1

Simpozij je također dostupan online i otvoren za javnost putem Zooma.

Sudionici su Wolfgang Ernst, Christa Sommerer, Antonio Kutleša, Filip Koludrović, Branimir Štivić, Małgorzata Dancewicz, Vice Tomasović

20:00 sati
― 360° projekcija u Astronomskom centru, Sveti Križ 33

――――――――――――― 18.10. ――――――――――――――