Tijekom festivala dizajna Zagreb Design Week 6.-11.9.2022., na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, u okviru izložbe fakulteta i škola s obrazovnim programom iz područja dizajna, predstavljena je i Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci. Budući da se dizajnerske kompetencije na APURI razvijaju kroz specijaliziranu studijsku vertikalu, ali i kroz izborne kolegije na umjetničkim studijima, te kroz obje razine obrazovanja (preddiplomska i diplomska), Akademija se predstavila kroz radove studenata nastalih u okviru kurikuluma umjetničko-dizajnerskih kolegija na studijskim programima Grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija te Primijenjenih umjetnosti i Likovne pedagogije u dva odvojena prostora; jedan posvećen preddiplomskoj razini dizajnerskog obrazovanja, a drugi diplomskoj razini.

Za predstavljanje na prediplomskoj razini odabrani su radovi 19 studenata sa 2 kolegija:

Grafički dizajn i vizualne komunikacije – glavni umjetnički kolegij na drugoj (GDVK), odnosno trećoj (PU-PG) godini studija. Prikazani su radovi studenata iz područja jednostavnog vizualnog identiteta i kompleksnog sustava razvoja identiteta grupe proizvoda. Studenti: Lana Deković, Katia Fabris, Nikolina Filipović, Ivana Ivaničić, Aneta Kos, Anja Krizmanić, Mia Kršul, Maja Malnar, Ema Mandarić, Karlo Ninić, Jesenija Novak, Laura Novinc, Antonia Radošević, Noa Sardoz, Ilona Suplina, Magdalena Štibohar, Potnar Ira Andrea, Katarina Zrinšćak. Mentor: izv.prof.art. Marko Koržinek

Tipografija i pismo 1 – specijalistički umjetnički kolegij na 3. semestru GDVK studija, sa radovima na osnovi zadatka – Monogram. Studenti: Lana Deković, Katia Fabris, Stjepan Gržančić, Aneta Kos, Maja Malnar, Jesenija Novak, Laura Novinc, Ilona Suplina, Ira Andrea Potnar, Katarina Zrinšćak. Mentori: doc.art. Damir Bralić, Neva Zidić, asistentica.

Za predstavljanje diplomske razine, odabrani su radovi 14 studenata sa 2 kolegija:

Vizualne komunikacije u javnom prostoru – glavni umjetnički kolegij na prvom semestru studija, sa radovima na temu zadatka – vizualni identitet Međunarodnog studentskog filmskog festivala (STIFF). Studenti: Ines Babić, Juraj Bačić, Iva Baotić, Valentina Beg, Petra Hac, Ivana Kutni Mihić, Ana Mađerić, Marko Mrvoš, Emili Mudrić, Matea Štedul. Mentori: red.prof.art. Aljoša Brajdić, Korina Hunjak, asistentica.

Objekti za tijelo i prostor – izborni umjetnički kolegij na 1. i 2. semestru studija PU i LP, sa radovima na temu „Neograničenost“. Studentice: Tracy Cardoso, Paula Holzhauer, Tena Njegovan, Anastasija Srebnaja. Mentor: izv.prof.art. Nenad Roban.

Koncept i postav nastupa APURI na ZGDW: izv.prof.art. Marko Koržinek