Vladimir Gudac Lungomare (1)

Izložba "Lungomare - slike i stvari" Vladimira Gudca sastoji se od serije radova koji uključuju 12 digitalnih foto-slika formata 25 x 19 centimetara zalijepljenih na kapafix ploče debljine 5 mm i 14 oslikanih predmeta nepravilnih oblika. Predmeti su oslikani akrilnim bojama na sintetskom kartonu debljine 1 mm, a veličina ručno oslikanih predmeta varira od 20 x 10 do 2 x 3 centimetra.

Svaki rad u ovoj seriji sastoji se od jedne foto slike i njenog pripadajućeg oslikanog predmeta postavljenog pored nje. Izložba je nastala na temelju foto dokumentacije snimane tijekom posljednjih deset godina (2009-2019) na Obalnoj šetnici Lungomare na relaciji Volosko - Opatija - Lovran. Predmeti su oslikani u ožujku i travnju 2019. godine. Prezentacija radova može biti popraćena projekcijom digitalnih slika i govornom interpretacijom.

O autoru:
Vladimir Gudac, rođen u Opatiji 24. siječnja 1951. godine, školovao se u Zagrebu (ŠPU i Filozofski fakultet). Predavao je na ŠPU Zagreb i APURI. Osnovao je OPG 2016. godine. Od 1972. godine izlaže te je bio član utemeljitelji grupe TOK. Radio je na scenografijama, kratkim videima i eksperimentalnim filmovima, opremi i uređivanju knjiga, te surađivao sa omladinskim tiskom i časopisima. Sudjelovao je na brojnim radionicama u Europi i Aziji te surađivao s raznim NGO organizacijama.