Projekt “Turbulence” nastao je kao rezultat rada unutar kolegija mobilnosti “Responsive Art in Public Realm II : FORECAST” (ADRIART). Rad studentica Ane Sabolić, Liberte Mišan (APURI) i Laure Nefeli Chromechek ( TU Graz) predstavljen je u galeriji Forum Stadtpark u Grazu. Riječ je o interaktivnoj ambijentalnoj instalaciji naziva “Turbulence”. Posjetioci prolaskom kroz galerijski prostor aktiviraju (putem senzora) 42 kanalnu zvučnu instalaciju. Emitirani zvuk rezultat je procesa sonifikacije: pretvaranja statističkih podataka vezanih uz vremenske pojave u zvučnu informaciju. Rad je ostvaren u suradnji Instituta za suvremenu umjetnost, Instituta za arhitekturu i medije te Instituta za elektronicku glazbu pri TU Graz.

Sudjeluju

Studentice (autorice)