Povodom godišnjeg natječaja Zaklade Sveučilišta kojom se dodjeljuju nagrade za znanstvenike, umjetnike te nagrada za životno djelo, Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci (APU) 2021. godine organizirala je prvu izložbu koja ima za cilj predstaviti radove laureata nagrade Zaklade u kategoriji umjetnik/ica i kategoriji životno djelo.

U okviru natječaja Zaklade provedenog u 2020. godini, svo troje nagrađenih umjetnika/ica su nastavnici/ice s APU:

• izv.prof. art. mr. Ingeborg Fülepp – dobitnica nagrade za životno djelo u godini 2019.
  • izv. prof. art. Nadija Mustapić, MFA – dobitnica nagrade za kategoriju umjetnik u godini 2019.
  • asist. mag.art. Radovan Kunić – dobitnik nagrade za kategoriju mladi umjetnik u godini 2019.

Posebna nam je čast što je za 2019. godinu nagrada za životno djelo po prvi puta dodijeljena u kategoriji umjetnik, nastavnici Ingeborg Fülepp. Čestitamo svim umjetnicima/cama te u vidu podstreka nagrađenim nastavnicima, kao i svim nastavnicima/cama APU, budućim laureatima, želja nam je ovom izložbom otvoriti niz i za naredne godine.

Izložbu su 19. svibnja 2021. u Galeriji APU otvorile izv.prof.dr.sc. Iva Rinčić, ravnateljica Zaklade Sveučilišta u Rijeci i doc.mr. art Darija Žmak Kunić, Prodekanica za umjetničko-znanstvenu djelatnost Akademije